Термінал S10 від компанії CLAAS - це головний інтерфейс управління і контролю важливих функцій трактора і агрегатованих з ним машин. На додаток до систем рульового управління, бортових відеокамер, тепер термінал S10 варто використовувати для управління іншими пристроями ISOBUS. Зараз компанія CLAAS розширила спектр застосування новими функціями ISOBUS - Section Control (контроль секцій) і Task Management (управління завданнями). Тому в майбутньому за допомогою єдиного терміналу можна буде керувати всіма функціями ISOBUS.
Розширені функції терміналу S10 дають оператору ще більше можливостей в роботі з трактором. Хоча також вже була можливість контролю, регулювання і оптимізація роботи навісного обладнання ISOBUS за допомогою дисплея S10 та функції ISOBUS UT.
Section Control - автоматичний контроль секцій
Завдяки новій вбудованій функції Section Control вдається уникнути небажаного перекриття шляхом автоматичного вимкнення секцій як при роботі з обприскувачами, розкидачами добрив, так і при використанні сівалок. Крім того, передбачена можливість індивідуального налаштування для обробки поворотних смуг неправильної форми.
Task Management - управління завданнями для професіоналів
Інтеграція функції ISOBUS Task Management в систему управління терміналу S10 буде особливо цікавою підрядникам і керівникам великих підприємств. Компанія CLAAS пропонує функцію Task Management в версіях TC Basic і TC Geo.
За допомогою програми розробки і управління завданнями на офісному комп'ютері можна створити докладні робочі алгоритми для обробки окремих ділянок і передати їх на трактор. При необхідності оператор може в будь-який момент змінити і оптимізувати деякі параметри завдання за допомогою терміналу S10. У той же час можна легко створити документацію і звітні документи, що відповідають параметрам вже наявного в господарстві програмного забезпечення з бухгалтерського відображення і управління виробничими процесами.
Функція Task Management TC Geo дозволяє отримати значущі дані, необхідні для точного позиціонування кожної секції, як обсяги внесення добрив, засобів захисту або інсектицидів. З трактора ці дані передаються в офісне ПЗ підприємства і можуть використовуватися в якості основи для складання майбутніх робочих завдань. Це дає можливість раціонально розподіляти добрива та засоби захисту рослин в залежності від врожайності, тобто скоротити виробничі витрати і зменшити навантаження на навколишнє середовище.
Прикладом є використання CLAAS CROP SENSOR ISARIA разом з розкидачів добрив з функціоналом ISOBUS. В цьому випадку S10 одночасно керує двома пристроями ISOBUS на основі прикладних геореферентніх карт внесення добрив.
Вже з осені нові функції ISOBUS Section Control і Task Management терміналу S10 будуть інтегровані в трактори CLAAS від серії ARION до XERION з можливістю установки в якості додаткового оснащення на машинах інших виробників.