AMAZONE AutoTill: рішення для автоматизованого обробітку ґрунту
29 Січня

AMAZONE  AutoTill: рішення для автоматизованого та автономного обробітку ґрунту

Завдяки системі AutoTill нової розробки для  мульчувальних культиваторів відтепер є можливість автоматичного налаштування і  функціонального контролю машини. Завдяки цій системі можна провести автоматичне  налаштування машини відповідно до заданих параметрів (глибина обробітку та  швидкість) та самостійно здійснити функціональний контроль.

На першому етапі система AutoTill у комбінації зі стандартним трактором контролює функціональність машини за допомогою ISOBUS та звертає увагу механізатора на проблеми в машині за допомогою попереджувальних сигналів.

На другому – система взаємодіє чи зі звичайним трактором, чи з блоком AgXeed через ISOBUS та самостійно реагує на повідомлення про помилки за рахунок встановлених на машині датчиків. Це дозволяє розвантажити механізатора і дати йому можливість краще сконцентруватися на ситуації довкола.

На третьому етапі AutoTill працює автономно, разом із роботом. Завдяки комунікації через ISOBUS на цьому етапі культиватор може взаємодіяти з роботом та контролювати функціональність машини, а також самостійно реагувати на неполадки у процесі обробітку. Крім того, мульчуючий культиватор повідомляє роботу, як можна вирішити можливу проблему. Так забезпечується висока експлуатаційна надійність під час автономного обробітку.

AutoTill полегшує роботу механізатора, особливо в сезон, коли навантаження на якість роботи залишається на високому рівні.

Великою перевагою третього етапу є те, що машина готова до автономного руху. Така фукціональність набуде надважливого значення в майбутньому через брак кваліфікованих кадрів у сільському господарстві.

Для забезпечення успішної реалізації автономного обробітку ґрунту AMAZONE інтегрувала в мульчувальні культиватори систему AutoTill з різними сенсорними системами для моніторингу процесів.

Автоматичне  налаштування глибини обробітку для другого та третього етапу

Складністю в щоденній роботі мульчувальним культиватором є відповідне утримання машини в горизонтальному положенні, паралельно поверхні ґрунту, при зміні глибини обробітку. Тільки за рахунок встановлення рами паралельно поверхні ґрунту за допомогою верхньої тяги можна забезпечити рівномірний обробіток.

Завдяки датчику нахилу на рамі та системі вимірювання шляху на циліндрі котка можна автоматично відрегулювати глибину обробітку, відповідно до умов.

За рахунок комунікації трактора з культиватором, з'єднаним за допомогою триточкової навіски, через AutoTill можна змінити глибину задніх стійок за допомогою котка.

Потім за рахунок датчика нахилу сигнал про зміну довжини верхньої тяги надходить на трактор. Це адаптує довжину гідравлічної верхньої тяги доти, поки вона не отримає сигнал про те, що культиватор знову розташувався паралельно поверхні ґрунту. Тепер передні стійки працюють на тій самій глибині, що й задні.

Так можна забезпечити, з одного боку, правильне налаштування машини, з іншого - при плануванні обробітку поля розглянути можливість реалізації роботи на різну глибину.

Стабільна  експлуатаційна безпека

Конструкція мульчувальних культиваторів, з урахуванням висоти рами, відстані між стійками і розташування стійок передбачає вільне проходження крізь знаряддя великої кількості органічної маси.

Однак за несприятливих умов, наприклад, при виляганні зернових, можливе забивання знаряддя. У цьому випадку, особливо при автономному русі, важливо своєчасно розпізнати це забивання та усунути його за допомогою AutoTill.

При автоматизованій роботі зі стандартним трактором механізатор також отримує додаткову підтримку за рахунок системи. Так, AutoTill може встановити факт забивання машини, яке для механізатора під час обробітку складно помітити через утворення пилу.

AMAZONE розробила систему механічного функціонального контролю AutoTill, яка розпізнає потоки проходження органічної маси та запобігає повній закупорці. Розпізнавання здійснюється за рахунок контактних кнопок, інтегрованих у секцію стійок. Вони своєчасно визначають нагрівання органічної маси або землі і передають механізатору попереджувальний сигнал та запускають процес усунення проблеми. Перевага механіки, на відміну від системи камер, полягає в експлуатаційній безпеці. Адже камери  під час обробітку ґрунту піддаються впливу каміння чи пилу, що призводить до швидкого пошкодження камер.

До того ж додатково визначається також швидкість руху котка і порівнюється зі швидкістю руху трактора. За рахунок отриманої різниці між швидкостями руху трактора та котка можна говорити про буксування останнього через скупчення ґрунту.

Контроль  запобіжного механізму

За рахунок контролю запобіжного механізму можна проводити моніторинг граничної продуктивності культиватора. Це допомагає при виборі інструментів та відповідної глибини обробітку. Так, наприклад, при глибшій обробці за допомогою лап 80 мм і лап з лезами 350 мм, при повторному спрацьовуванні запобіжного механізму може бути рекомендована заміна робочих органів.

Відповідно, при встановлених параметрах „глибина обробітку 30 см“ та „робоча швидкість 10 км/год“ на терміналі через AutoTill може відобразитися рекомендація щодо заміни робочих органів на вузькі лапи 40 мм. За рахунок цього можна зменшити навантаження на культиватор, знос лап та витрату палива.

Крім того, система здатна визначити ґрунтові умови,  небажані ущільнення і прицільно розпушити їх, а за наявності більших каменів у  ґрунті видалити їх.

Контроль  наконечників лап

Для забезпечення високої експлуатаційної безпеки та якості роботи мульчувального культиватора, контроль наконечників лап здійснюється за рахунок індуктивного датчика. Завдяки останньому можна помітити втрату наконечника, наприклад при зіткненні з каменем. Шляхом такого контролю механізатор отримує прямий сигнал про дефекти лапи. Так можна звести до мінімуму тривалість простою та витрати на знос.

AutoTill для  автоматизованого та автономного руху

Завдяки AutoTill тепер можна використовувати мульчуючий культиватор автоматизовано зі стандартним трактором з функцією ISOBUS і допомогти водієві при експлуатації навісного знарядь. Так, навіть довгі робочі дні не становлять проблем для механізатора.

При автономній роботі перевага полягає у можливості самостійного розпізнавання та вирішення проблем на полі. У комбінації з концепцією 3A (Advanced Automation and Autonomy – відкрите партнерство для підвищення ефективності та розширення можливостей) тепер стало можливим проводити планування та документування застосування техніки, а також безпечний з погляду експлуатації та автономний обробіток поля. Завдяки комунікації між трактором та навісним знаряддям проблемні ситуації можуть бути вирішені автономно, під час обробітку. За рахунок цього можна з високою ефективністю використовувати автономні трактори та навісні машини за 24-годинними змінами.

 • Обробіток ґрунту може проводитись автоматизовано та розвантажувати механізатора.

• Система може працювати автономно у комбінації з роботами

• Помилки в процесі розпізнаються автоматично

• Зменшуються витрати на персонал

• Підвищення ефективності, зменшення витрат на оплату праці та утримання машин
Cenio  з AutoTill під час роботи з агроботом

Система вимірювання шляху для налаштування глибини обробітку за  допомогою котка

Різні  датчики допомагають здійснювати функціональний контроль машини

1. Інформація про тяговий пристрій

2. Робота запобіжного механізму

3. Налаштування глибини обробітку

4. Запобігання забиванню

5. Виявлення втрати наконечника

6. Контроль кількості оборотів котка


Інтегроване  розпізнавання забивання у секції стійок

Контроль  запобіжного механізму для картування ґрунтів