Німецьке сільськогосподарське товариство (DLG) присудило трьом розробкам CLAAS срібні медалі на конкурсі інновацій AGRITECHNICA 2019. Двох нагород удостоївся зернозбиральний комбайн LEXION: за новітню систему обмолоту APS SYNFLOW WALKER в моделях з клавішним молотильно-сепаруючим пристроєм (МСУ) і систему автоматичного налаштування подрібнювача соломи CEMOS AUTO CHOPPING. Третю медаль заслужила система контролю потужності двигуна і швидкості руху CEMOS AUTO PERFORMANCE, впроваджена на кормозбиральний комбайн JAGUAR.
Завдяки APS SYNFLOW WALKER комбайни другого покоління LEXION 6000 встановили нові стандарти ефективності обмолоту і сепарації для машин з класичним клавішним соломотрясом. Концепція МСУ має барабан попереднього прискорення діаметром 450 мм, 755-міліметровий молотильний барабан з десятьма видувними стержнями і додатковий сепараційний барабан діаметром 600 мм, встановлений відразу за молотильним. Ширина пристрою становить 1 700 мм. Збільшений діаметр барабана створює кут охоплення в 132 ° на молотильного і 116 ° - на сепаруючому барабані. Дані характеристики, на додаток з синхронізованою швидкістю обертання барабанів, забезпечують рівномірний і щадний вплив на потік маси при одночасній економії палива. Активна площа сепарації залишкового зерна в 6000-й серії комбайнів LEXION становить 3,18 м². Для швидкої адаптації до всіх типів культур і умов експлуатації всі увігнуті сегменти регулюються паралельно і гідравлічно в CEBIS. Блокування барабанів запобігає система захисту від перевантажень. Крім того, сегменти попередньої деки можуть повертатися в потоці рослинної маси, що дозволяє з високою точністю контролювати інтенсивність обробки рослин, підлаштовуючи її, наприклад, під прибирання ячменю. Як і інші параметри механізму обмолоту, управління штангою вбудовано в систему CEMOS AUTOMATIC. Всі сегменти підбарабання доступні збоку і їх можна легко замінити. Діапазон швидкості обертання барабанів від 160 до 920 об / хв дозволяє системі APS SYNFLOW WALKER показувати свою ефективність при обмолоті різних культур. Ще одна інноваційна розробка, реалізована в зернозбиральному комбайні LEXION і отримала срібну медаль, - це CEMOS AUTO CHOPPING. Під час обмолоту дана система в постійному режимі аналізує рівень вологості і обсяг соломи, коректуючи відповідно до цього положення противорізу і терткового днища подрібнювача. Тим самим економиться до 10% дизельного палива. У терміналі CEBIS механізатор, на свій розсуд, задає лише режим, якому повинна слідувати система: якість подрібнення або ж максимальна продуктивність. Система CEMOS AUTO PERFORMANCE дозволяє кормозбиральним комбайнам JAGUAR зберігати без змін задану швидкість руху і підлаштовує потужність двигуна і темп роботи під поточний потік маси. Якщо обсяг що надходить рослинної маси збільшується, спочатку зростає потужність двигуна, а після цього знижується швидкість руху. Коли потік, навпаки, зменшується, то автоматично падає і потужність двигуна. Це дозволяє стабілізувати роботу двигуна і усунути різкі зміни в робочому навантаженні. В результаті більш рівномірним стає потік кормової маси, підвищується експлуатаційна надійність і знижується витрата палива. Крім того, істотно зменшується навантаження на механізатора, особливо в складних умовах прибирання, які потребують підвищеної уваги
Інноваційні розробки CLAAS можна буде побачити з 10 по 16 листопада в рамках виставки AGRITECHNICA 2019 на стенді CLAAS в Павільйоні №13.