Підтримка спортивних ініціатив

Спорт виступає одним з інструментів забезпечення належного рівня здоров’я, формування відповідного способу життя,  які є беззаперечною цінністю кожної нації, основою нарощення її фізичного та інтелектуального потенціалу статусу та іміджу на міжнародній арені, підвищення рівня добробуту і соціального благополуччя.

Згідно ст. 3 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» громадяни мають право займатися фізичною культурою і спортом незалежно від ознак раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак. Це право має забезпечуватись шляхом: вільного вибору видів спорту та фізкультурно-спортивних послуг; доступності та безпечності занять фізичною культурою і спортом; захисту прав та законних інтересів громадян; створення закладів фізичної культури і спорту; об'єднання громадян у громадські організації фізкультурно-спортивної спрямованості; здобуття спеціальної освіти та здійснення відповідної професійної діяльності.

 В той же час в Україні склалась ситуація, коли ряд із вказаних у законодавстві прав не може бути доступним у повній мірі ані у професійному ані у масовому спорті. Крім того, спорт та здоровий спосіб життя все ще є не досить популярними, а іноді фінансово чи організаційно та технічно недоступними українцям. Саме тому наразі нагальною є проблема продовжити розпочаті реформи у сфері фізичної культури, спорту та здоров’я.

Згідно постанови КМУ «Про затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2020 року» існує три варіанти розвитку системи спорту та фізичної культури: традиційний, автономного розвитку за відсутності координаційної ролі держави, проте із залученням фінансових ресурсів приватного сектору, та, так званий, комплексний або оптимальний.

Третій варіант передбачає поєднання зусиль органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства для проведення реформи у сфері фізичної культури і спорту з метою приведення її у відповідність з європейськими вимогами і стандартами. Останній, на наш погляд, має бути пріоритетним, оскільки дозволить поєднати зусилля усіх суб’єктів громадянського суспільства щодо вирішення проблем спорту, фізичного виховання як основи здорового способу життя, усталення відповідних традицій та підвищення загального рівня здоров’я і добробуту нації.

У 2016-2017 рр. було здійснено підтримку Васильківської районної дитячо-юнацької спортивної школи. Кошти було надано для купівлі медалей, грамот, кубків. Також шляхом спільних зусиль з Калинівською селищною радою, Київською обласною радою, а також із залученням коштів державного бюджету було зроблено утеплення стін, шатровий дах, встановлено вентиляцію і здійснено асфальтування під’їзної дороги. За підтримки Kailas - V було нанесено мурал Івана Піддубного. За рахунок здійснених заходів до річниці відкриття школи було проведено відкритий турнір з дзюдо.

Крім того, було надано підтримку при будівництві стадіону в смт. Калинівка.

У 2017 році АГРОТЕХСОЮЗ здійснив благодійну підтримку: КП «Культурно-спортивний комплекс» Вертіївської сільської ради Ніжинського району. Кошти було надано для купівлі ремонтно-будівельних матеріалів.

Наша компанія підтримує ініціативи здорового способу життя, занять спортом і підняття рівня фізичної культури на територіях, де знаходяться її підрозділи, та готова до багатосторонньої співпраці з органами влади, місцевого самоврядування, громадськими організаціями, об’єктами соціальної інфраструктури у частині допомоги з матеріально-технічним, просвітницько-інформаційним, організаційним та іншим забезпеченням.

Для територіальних громад така підтримка є важливою, адже свідчить про те, що бізнес готовий підтримувати спортивні ініціативи фінансово, технічно, своїм власним прикладом і долучатись до спільної реалізації Цілей сталого розвитку на рівні муніципалітетів.