UA/ RU
Стрункі подвійні рядки
25 Жовтня

Замислюєтеся про посадку кукурудзи подвійними рядами з оптимальною площею для кожної рослини? Щоб правильно використовувати ці переваги пунктирною сівалкою LEMKEN Azurit з технологією DeltaRow, необхідно ефективно боротися з бур'янами по всій площі. Для ефективної обробки рядів DeltaRow добре підходить сучасна пропашная техніка Steketee. Машини що спеціалізується на просапній техніці голландської компанії, яка входить в групу LEMKEN, пройшли випробування в рамках магістерської роботи в Технічному університет Південної Вестфалії під керівництвом проф. Бодо Містель (Bodo Mistele) і проф. Верени Хаберле-Кор (Verena Haberlah-Korr). Для механічної боротьби з бур'янами в посівах кукурудзи використовувалася просапна машина Steketee EC-Weeder з боронами для прополки та з пружинними зубами круглого перетину і штригельними боронами. На заключному етапі також використовувалися підгортачі.

Позитивний ефект був очевидний в першій-ліпшій нагоді випробувань. Однак найбільш підходящим просапним знаряддям для боротьби з бур'янами на ранніх стадіях росту виявилася штригельна борона, яка вириває і засипає бур'яни. Завдяки точному регулюванню просапної машини Steketee вдалося досягти високого ККД на стадіях росту бур'янів від сходів до листків. Рослини кукурудзи добре витримували механічний вплив навіть на стадії 3-х листків - відповідно, втрати культурних рослин були невеликими. Перевага штригельної борони в порівнянні з прополювальною бороною з пружинними зубами круглого перетину полягає в тому, що перша дозволяє також обробляти ділянки між напіврядами.

Проти більших бур'янів на стадії до 5-6 листків дуже ефективним заходом виявилося підгортання рослин кукурудзи за допомогою підгортачів. Залежно від робочої швидкості, ширини лемеші та властивостей грунту вдалося досягти ККД більше 85%.

Висновок: машина EC-Weeder від Steketee з правильно обраними знаряддями зарекомендувала себе як неймовірно ефективна техніка для механічної боротьби з бур'янами кукурудзи навіть при посіві подвійними рядами за технологією DeltaRow. Розумна система камер забезпечує надійний контроль на всіх етапах росту, оскільки в залежності від висоти рослин її можна налаштувати на режим подвійних рядів для молодих рослин або на однорядний режим для останнього проходу з великими рослинами. Господарства з традиційними технологіями роботи можуть комбінувати пропашки між рядами із смуговим обприскуванням в рядку.

Джерело